• (031)  3781 4635
 • فروش دستگاه حضور و غیاب
 • info[at]arman-ap.com
 • به وبسایت شرکت آرمان اندیش خوش آمدید

  فروشگاه اینترنتی آرمان اندیش - دستگاه حضور و غیاب | شبکه کردن دستگاه حضور و غیاب-شرکت آرمان اندیش

  شبکه کردن دستگاه حضور و غیاب-شرکت آرمان اندیش

  امروز با مقاله ای دیگر در خصوص پروتکل TCP/IP در دستگاه حضور غیاب در خدمت شما هستیم. در دستگاه حضور و غیاب پورتی به نام پورت شبکه معروف است از مهمترین مولفه های یک سیستم حضور و غیاب به شمار می رود. در این بخش قصد داریم با این پروتکل پر طرفدار و رابطه ی آن با دستگاه حضور و غیاب بیشتر آشنا شویم.

  همان طور که یک رایانه نیاز به IP ،Subnet Mask, Gateway و بعضی از موارد تنظیم DNS سرور جهت اینکه به شبکه وصل شود، دستگاه حضور و غیاب کارتی و اثر انگشتی هم همین طور است. در واقع این ها را باید برای آن تنظیم کرد.

  دستگاه حضور و غیاب در بسترهای مختلفی مثل LAN، WAN و غیره قابل تنظیم است و برای ارتباطش هیچ مشکلی وجود ندارد. حتی در بعضی نقاط که ممکن است زیرساخت شبکه ای نداشته باشند و فقط یک اینترنت داشته باشند، آن اینترنت IP valid یا استاتیک که در اینترنت قابل شناسایی باشد، کافی است.

  در یک جمع بندی کلی می توان گفت برای انتقال و فراخوانی اطلاعات بین کامپیوتر و دستگاه حضور و غیاب در ادارات و شرکتهای کوچک، به خصوص برای مراکزی که از بستر شبکه مناسبی برخوردار نیستند، می توان از پورت USB و حافظه Flash استفاده کرد. اما در مراکزی که مجهز به بستر شبکه هستند، بخصوص در شرکتها و سازمانهای بزرگ که تعداد زیادی دستگاه حضور و غیاب دارند، پورت شبکه مناسبترین و سریعترین روش برای برقراری ارتباط و فراخوانی اطلاعات می باشد.

  انتقال اطلاعات در تمامی دستگاه های حضور و غیاب شرکت آرمان اندیش از طریق کابل شبکه و یو اس بی  انجام می گیرد و در برخی دستگاه ها ماژول وای فای نیز قابل اضافه کردن است.