• (031)  3781 4635
 • فروش دستگاه حضور و غیاب
 • info[at]arman-ap.com
 • به وبسایت شرکت آرمان اندیش خوش آمدید

  فروشگاه اینترنتی آرمان اندیش - دستگاه حضور و غیاب | اجرای سیستم حضور و غیاب بیومتریک

  اجرای سیستم حضور و غیاب بیومتریک

  آیا نگران تقلب کارمندان هستید؟ در حالی که انواع مختلفی از تقلب ها وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید، بیش‌ترین سازگاری با دزدی زمان است. نه، این چیزی از یک فیلم علمی‌تخیلی نیست. در عوض، شامل کارمندانی می‌شود که کارهایی مثل زمانبندی یکدیگر را انجام می‌دهند، یا زمانی که در ساعت کار هستند و کار نمی‌کنند.

  بسته به نوع کسب و کاری که راه‌اندازی می‌کنید، نظارت بر کارمندان تان می‌تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که شما باید روش حضور و غیاب فعلی خود را به یکی از چند سیستم حضور و غیاب بیومتریک تغییر دهید.

  چرا تقلب توسط کارمندان انجام می‌شود؟

  ممکن است واضح به نظر برسد که تقلب کارمندان منجر به تعدادی از موضوعات می‌شود. شما برای کارهایی که انجام نمی‌دهید به کارگران هزینه خواهید داد. این هدر دادن پول برای شما است. پس تقلب کارکنان می‌تواند به طور جدی به کسب‌وکار شما آسیب برساند.

  انواع عمومی تقلب

  دو نوع عمده از تقلب کارکنان وجود دارد. اولی شامل کارگرانی است که زمانی که باید در محل کار باشند، آنجا نیستند. با یک سیستم حضور و غیاب سنتی، یک کارمند به جای کارمند دیگر هم ورود یا خروج می زند در صورتی که دومین فرد در این سناریو حتی در محیط شرکت شما نیست. این دزدی زمان بی شرمانه است، چون آن‌ها برای مدتی پول می‌گیرند که وارد نمی‌شوند.

  نوع دوم تقلب کارکنان کمی پیچیده تر است، زیرا این بخش شامل بخش مدیریت منابع انسانی می شود.یعنی شخصی بدون حضور واقعی در مجموعه از شما حقوق دریافت می کند اما در حقیقت چنین شخصی وجود ندارد و دلیل این عمل سودجویی یکسری افراد می باشد.

  توقف تقلب کارمندان

  نوع تقلب مهم نیست و شما نیاز به متوقف کردن آن دارید و به همین دلیل استفاده از سیستم حضور و غیاب بیومتریک در مجموعه ی شما مهم و الزامیست تا کارگران و کارمندان حضورشان را وارد کنند.

  در مثال‌های ارایه‌شده در بالا، اولین سناریو با سیستم زمان‌بندی بیومتریک مطلوب اتفاق نمی‌افتد. یک کارمند قادر به ثبت ساعت برای دیگر نخواهد بود، چون آن‌ها به اثر انگشت یا اسکن چشم دیگران دسترسی نخواهند داشت.

  برای لحظه دوم، کارمند بدون وجود خارجی به سادگی از لیست حقوق شما ناپدید خواهد شد.

  انتخاب سیستم ‌حضور وغیاب بیومتریک برای کارگران خود

  بهترین چیزی که در مورد سیستم های حضور و غیاب وجود دارد این است که انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارد. این به شما این امکان را می‌دهد که انتخاب کنید کدام یک برای شرکت شما بهتر عمل می‌کند.

  آموزش مناسب کلید است

  مهم نیست کدام نوع سیستم حضور و غیاب بیومتریک را انتخاب کنید، باید کارکنان خود را در مورد نحوه کار آموزش دهید. این کار را می توان از طریق یک سری جلسات آموزشی، از جمله آن‌هایی که یک نسخه از دستگاه را به کار می‌برند، انجام داد

  مهم نیست چه نوع کسب و کاری دارید، مهم است که برای چیزهایی مثل تقلب زمان حضور کارمندانتان مراقب باشید. سلامت مالی کسب‌وکار شما به آن بستگی دارد. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل مشکلات جریان نقدینگی از کسب‌وکار خارج می‌شوند. تنها چیزی که طول می‌کشد یک کارمند یا کارگران است که مرتکب تقلب می‌شود تا کارها را برای کسب‌وکار شما دشوار کند. زمان آن رسیده که سیستم‌های حضور و غیاب بیومتریک و سیاست‌های خاص را به منظور جلوگیری از این تراکنش های جعلی قرار دهید.